Iz Struge Nartske krenula je još jedna Savska regata u organizaciji Joborovskih kormorana i potporu Turističke zajednice područja Posavine i Prigorja. Do skele u Oborovu spustit će se 30-ak čamaca s gotovo 100-tinu sudionika.
Kako nam je kazao glavni organizator Predrag Škarika vodostaj Save jako je nizak, a uz to, na ruku im ne ide ni previsoka temperatura koja je najavljena za danas.
-Gledat ćemo da taj boravak na vodi skratimo koliko je to go moguće, da ne budemo toliko izloženi suncu. Stat ćemo na Vrbiku, gdje su lađari napravili luku i pristanište, drugo stajalište nam je u Bukevju, a treće je kupanje na sprudu. Cilj je da do tri-četiri dođemo do skele u Oborovu- rekao nam je Škarika.
Regata svake godine okuplja sve više sudionika, pa su tako uz već stalne domaće posade tu i dragi gosti iz Splita, Kaštela, Biograda, Podravine, Međimurja, Donjeg Miholjca, Osijeka, Belišća....
-Regata raste iz godine u godinu i pokazuje zašto je važna manifestacija za naš kraj. Savska regata postaje simbol zajedništva, aktivnog boravka u prirodi i jedna odlična promocija našeg kraja Posavine i Prigorja, koji svake godine privlači sve više turista- naglasio je direktor Turističke zajednice područja Posavine i Prigorja Ivan Cepetić.
Dolazak na imanje Škarika u Oborovu očekuje se oko 16 sati kada slijedi zajednički ručak svih sudionika, uz kulturno-umjetnički program KUD-a Posavka i zabavu uz TS Tref, sve do večernjih sati, kada će biti organizirano zajedničko gledanje utakmice.
-Kormorani će to popratiti. Nadamo se pobjedi i fešti do jutra- poručuje Škarika. (IĐ)



